Με εξαιρετική εμφάνιση ο Ολυμπιακός Κ15 πέρασε με σκορ 1-4 από το Ηράκλειο κόντρα στον ΟΦΗ για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ολυμπιακός Κ15: Με αυτόν τον τρόπο η ομάδα του Τάσου Πάντου έμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 18 πόντους, έχοντας συγκάτοικο τον ΠΑΟΚ.

Οι «ερυθρόλευκοι» πραγματοποίησαν υποδειγματικό πρώτο ημίχρονο, αφού στο φινάλε του το σκορ ήταν ήδη στο 0-3. Ο Κτενάς «σέρβιρε» τα δύο πρώτα γκολ σε Δαρβίρα (2’) και Καρακώστα (22’) ενώ ο Κωστούλας στο 29’ εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Σταυρόπουλου για να πετύχει τρίτο τέρμα.

Κ15: Κατέκτησαν το Elite Neon Cup τα παιδιά του Θρύλου! (pic)

Στο δεύτερο λεπτό του δευτέρου μέρους και πάλι ο Κωστούλας ήταν αυτός που βρήκε δίχτυα πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό γκολ ενώ παράλληλα ο Κτενάς μοίρασε την τρίτη του ασίστ στον αγώνα! Οι γηπεδούχοι πέτυχαν το γκολ της τιμής στο 60ο λεπτό.

Ολυμπιακός (Πάντος): Γεωργακόπουλος (41’ Πανωρηός), Σκουρόπουλος (54’ Ρουμελιώτης), Γιωτόπουλος, Σουλανιάκου, Καρκατσάλης (60’ Θεοδωρίδης), Καρακώστας, Οσάφι (48’ Μιχαηλίδης), Τζώρτζης, Κωστούλας, Δαρβίρας (41’ Τζερεβελάκης), Κτενάς.