Το 2/2 στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ έκανε ο Ολυμπιακός Κ15 που πέρασε με 4-2 από τη Θεσσαλονίκη κόντρα στον Άρη.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Τάσου Πάντου ο Χαράλαμπος Κωστούλας που πέτυχε δεύτερο συνεχόμενο χατ τρικ. Ο σέντερ φορ των «ερυθρόλευκων» έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα μας σκοράροντας στο 24’ και στο 30’ (ασίστ Ζουριδάκη) με τους γηπεδούχους να μειώνουν στο 34’ σε 1-2.

Ο Ολυμπιακός μπήκε πολύ δυνατά στο δεύτερο 40λεπτο με τον Πλη να κάνει το 1-3 στο 47ο λεπτό μετά από πάσα του Δαρβίρα. Τα πάντα κρίθηκαν στο 71’ με τον Κωστούλα να κερδίζει και να εκτελεί εύστοχα το πέναλτι για το 1-4 με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται από τους παίκτες του Άρη πέντε λεπτά πριν το τέλος.

Οι νέοι του Θρύλου τρέλαναν και τον άγγλο εκφωνητή!

Ολυμπιακός (Πάντος): Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος, Γκόγκος (87’ Γκρόζος), Σουλανιάκου, Καρκατσάλης, Τζώρτζης, Ζουριδάκης, Πλης (77’ Καρακώστας), Κωστούλας, Δαρβίρας (58’ Φίλης), Οσάφι (77’ Φράγκος).