Τρίτη νίκη για τον Ολυμπιακό Κ15 που πέρασε με 4-1 από το Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο.

Οι παίκτες του Τάσου Πάντου ήταν κυρίαρχοι στο ματς και κατάφεραν να προηγηθούν στο 28’ με τον Κωστούλα έπειτα από ασίστ του Κτενά, παρόλα αυτά στο αμέσως επόμενο λεπτό οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν. Πέντε λεπτά μετά, οι «ερυθρόλευκοι» είχαν απάντηση και με το συνδυασμό Σουλανιάκου-Πλη, πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια χάρη σε γκολ του δεύτερου.

Το 1-3 διαμορφώθηκε στο 57ο λεπτό με τον Ζουριδάκη να εκμεταλλεύεται την πάσα του Πλη ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από τον Κωστούλα που σκόραρε για δεύτερη φορά στο 71’ μετά από τροφοδότηση του Δαρβίρα.

Συλαϊδόπουλος: «Να γράψουμε ιστορία – Έχουμε μπροστά μας μία τεράστια πρόκληση»

Ο Θρύλος έφτασε με αυτόν τον τρόπο τους 9 βαθμούς σε 4 ματς.

Ολυμπιακός (Πάντος): Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος, Γκόγκος, Σουλανιάκου, Καρκατσάλης, Καρακώστας (76’ Μανωλάκος), Κτενάς (53’ Οσάφι), Πλης, Κωστούλας (76’ Τζερεβελάκης), Δαρβίρας (71’ Φίλης), Ζουριδάκης.