Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε το παιχνίδι με τον Άρη ο Ολυμπιακός Κ15 που επιβλήθηκε 6-1 στο ματς της 9η αγωνιστικής που έγινε στον Κορυδαλλό.

Ολυμπιακός Κ15: Οι παίκτες του Τάσου Πάντου ήταν οι απόλυτοι κυρίαρχοι του αγώνα όπως άλλωστε φανερώνει και το σκορ. Ο Θρύλος προηγήθηκε με τον Κωστούλα στο 24’ μετά από απόκρουση του τερματοφύλακα σε σουτ του Δαρβίρα. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 2-0 μετά την ασίστ του Σκουρόπουλου και το τέρμα του Δαρβίρα στο 38’.

Ο Κωστούλας πέτυχε ένα εκπληκτικής ομορφιάς και υψηλού βαθμού δυσκολίας τέρμα στο 46’, όταν από το κέντρο κατάφερε να «κρεμάσει» τον αντίπαλο τερματοφύλακα γράφοντας με αυτόν τον τρόπο το 3-0! Ένα λεπτό μετά ήρθε το 4-0 από το δεύτερο τέρμα του Δαρβίρα που εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Σουλανιάκου, ο Άρης μείωσε στο 67’ με πέναλτι ωστόσο ο Ολυμπιακός είχε κι άλλα γκολ, φτάνοντας στο τελικό 6-1 με τους Δαρβίρα (χατ τρικ, 71’) και Σουλανιάκου (73’).

Ολυμπιακός Κ19: Στις 15:00 φτάνουν με το Ευρωπαϊκό τα Θρυλικά Λιοντάρια! Άπαντες εκεί…

Οι «ερυθρόλευκοι» ανέβηκαν έτσι στους 21 βαθμούς και είναι στη δεύτερη θέση, τρεις πόντους πίσω από τον ΠΑΟΚ.

Ολυμπιακός (Πάντος): Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος (60’ Ρουμελιώτης), Γιωτόπουλος, Σουλανιάκου, Καρκατσάλης, Καρακώστας (63’ Μιχαηλίδης), Κτενάς (52’ Οσάφι), Τζώρτζης, Κωστούλας (60’ Φίλης), Δαρβίρας, Ζουριδάκης (63’ Πλης).