Ολυμπιακός: Η Κ19 του Θρύλου ηττήθηκε με 3-0 από τη Ρεάλ Σοσιεδάδ στην Ισπανία.

Ολυμπιακός: Η ομάδα Νέων των Πειραιωτών γνώρισε την ήττα από τη Ρεάλ Σοσιεδάδ για την 3η αγωνιστική του Al Abtal International Cup.

Οι «ερυθρόλευκοι» προσπάθησαν να κυκλοφορήσουν την μπάλα και να δημιουργήσουν ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Ολυμπιακός Κ19: Στις 15:00 φτάνουν με το Ευρωπαϊκό τα Θρυλικά Λιοντάρια! Άπαντες εκεί…

Στο δεύτερο μέρος η ισπανική ομάδα είχε τον έλεγχο του αγώνα και άνοιξε το σκορ στο 54ο λεπτό. Στο 68′ η Σοσιεδάδ έκανε το 2-0 και δυσκόλεψε ακόμα περισσότερο το έργο των Πειραιωτών.

Το τελικό 3-0 για τους Ισπανούς ήρθε τρία λεπτά πριν από το φινάλε της αναμέτρησης.

Επόμενη αναμέτρηση για για τον Ολυμπιακό στο πλαίσιο του διεθνούς τουρνουά Al Abtal International Cup είναι απέναντι στη Ντιναμό Ζάγκρεμπ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σ. Συλαϊδόπουλος): Σίνα, Κουτσογούλας, Ρέτσος (78′ Φίλος), Χρήστου, Αρσενίδης (55′ Μπακούλας), Τσέλα (78′ Σταράκης), Κ. Κωστούλας, Μουζακίτης, Χ. Κωστούλας (78′ Προκοπίου), Σταυρόπουλος (60′ Πρεκατές), Παπακανέλλος (60′ Μοίρας).