Ολυμπιακός: Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός Κ17 πέρασε με 2-0 από την έδρα του Ιωνικού για την 9η αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ.

Ολυμπιακός: Οι παίκτες του Δημήτρη Μαυρογενίδη επέστρεψαν έτσι στις νίκες στον Α’ όμιλο, ανέβηκαν στους 17 βαθμούς και βρίσκονται στο -2 από την κορυφή, με ματς περισσότερο.

Τα πάντα κρίθηκαν στο τελευταίο μέρος του αγώνα, με τον Μοίρα να ανοίγει το σκορ στο 83’ έπειτα από ασίστ του Δρόσου, ενώ δύο λεπτά μετά και πάλι ο Δρόσος «σέρβιρε» το 0-2 στον Παπακανέλλο, σφραγίζοντας έτσι το τρίποντο.

Οι νέοι του Θρύλου τρέλαναν και τον άγγλο εκφωνητή!

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Έξαρχος, Αρσενίδης (79’ Κουτσόπουλος), Σαββάκης, Κωστούλας, Πρεκατές, Αλαφάκης (79’ Σταράκης), Φανάρας (54’ Μοίρας), Μεμέτογλου (68’ Παναγιωτακόπουλος), Γατόπουλος (79’ Δρόσος), Μουζακίτης, Παπακανέλλος.