Τρομερός ο κολυμβητής του Ολυμπιακού, Βασίλης Σοφικίτης.

Σπουδαία επιτυχία στην καριέρα του πανηγύρισε ο Βασίλης Σοφικίτης, αφού αναδείχθηκε 3ος στην Ευρώπη, στα 400μ. μικτή ατομική!

Ο πρωταθλητής του τμήματος κολύμβησης του Ολυμπιακού κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο αγώνισμα, στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων/Νεανίδων στη Ρουμανία, πραγματοποιώντας εξαιρετική κούρσα στον τελικό!

Ολυμπιακός: Τιμωρήθηκε με μία αγωνιστική

Στον δεύτερο τελικό του στη διοργάνωση, αφού κατέλαβε και την 7η θέση στα 200μ. μικτή ατομική, ο νεαρός κολυμβητής του Θρύλου τερμάτισε σε 4:22.22 και ανέβηκε στο 3ο σκαλί του βάθρου των 400μ., ολοκληρώνοντας με τον καλύτερο τρόπο την παρουσία του στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα.