Ολυμπιακός: Νίκη με 2-0 επί του Βόλου ΝΠΣ, για τους Νέους του Θρύλου..

Ολυμπιακός: Τη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα της Super League Κ19, πήραν οι Νέοι του Θρύλου. Οι «ερυθρόλευκοι» υποδέχτηκαν στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος τον Βόλο ΝΠΣ και πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης με 2-0.

Καλύτερος ο Ολυμπιακός στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και μπόρεσε να κάνει το δύο στα δύο με το ξεκίνημα της αγωνιστικής περιόδου.

Κ15: Κατέκτησαν το Elite Neon Cup τα παιδιά του Θρύλου! (pic)

Μόλις στο 8′ οι «ερυθρόλευκοι» άνοιξαν το σκορ στο ματς, όταν ο Προκοπίου έδωσε στον Παπακανέλλο και εκείνος με ωραίο τελείωμα έκανε το 1-0. Στη συνέχεια ο Ολυμπιακός είχε δύο δοκάρια με τους Προκοπίου και Πατήρα στο 46′ και 75′ αντίστοιχα, ενώ το 2-0 ήρθε στο 77′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μουζακίτη.

Να σημειωθεί πως στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Στεργίου του Βόλου δέχτηκε την κόκκινη κάρτα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σ. Συλαϊδόπουλος): Παπαδούδης, Αρσενίδης, Ρέτσος, Κωστούλας, Χρήστου, Μπάκουλας (55′ Σταυρόπουλος), Κουτσογούλας (61′ Πατήρας), Μουζακίτης, Προκοπίου (61′ Πρεκατές), Παπακανέλλος, Σαββάκης.

Βόλος ΝΠΣ (Λ. Καλογήρου): Αυγερινός, Σίμος, Ζαχαρούλης, Σανάι, Καραστέργιος, Τριανταφύλλου, Κασιούρας, Ίννος, Νταλιάνι, Παπαθανασίου, Στεργίου.