Τέταρτη διαδοχική νίκη για τον Θρύλο στο χάντμπολ, με την ομάδα του Γιώργου Καρασαββίδη να επικρατεί με 34-26.

Ασταμάτητος ο Θρύλος που δείχνει να βρίσκει τη φόρμα του. Η ομάδα του Ολυμπιακού στο χάντμπολ υποδέχτηκε τον Διομήδη Άργους, με τους παικταράδες του Γιώργου Καρασαββίδη να επικρατούν με 34-26.

Τέταρτη σερί νίκη για τον Θρύλο και 4/5 στην handball Premier την τρέχουσα σεζόν. Οι πρωταθλητές θέλουν να συνεχίσουν νικηφόρα και στοχεύουν στο back to back πρωτάθλημα.

Στην κορυφή οι κορασίδες

Ο Θρύλος κυριάρχησε από νωρίς στο ματς, ξέφυγε με 11 γκολ από το πρώτο ημίχρονο και παρουσιάζοντας πολύ καλό πρόσωπο σε άμυνα και επίθεση, νίκησε την ομάδα του Άργους στην έδρα του, εξασφαλίζοντας ένα ακόμα σημαντικό δίποντο στο πρωτάθλημα.

Με τέρμα του Μοντόρο στα 50 δευτερόλεπτα, ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 1-0 και ισοφάρισε σε 3-3, με τον Βέμπερ (6:50). Ο Μοντόρο «χτύπησε» ξανά, για το 4-3, με τη συμπλήρωση επτά λεπτών, με τον Βέμπερ να κάνει το 6-5, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (10:12). Ο Θρύλος πάτησε «γκάζι» και ανέβασε τη διαφορά στο +5 (11-6), με τον Νιόκας (15:35), ο οποίος έκανε και το 15-6 (22:18), με τον Βέμπερ «εκτοξεύει» το σκορ στο +11 (17-6) στο 24:32. Με νέο γκολ του Μοντόρο στο 26ο λεπτό, οι πρωταθλητές Ελλάδας διατήρησαν το +11 (18-7), με τον Γκράτζαν να «βρίσκει» δίχτυα από τη θέση του πίβοτ, για το 20-10 (28:50). Ο Ολυμπιακός έφτασε στο 21-10, με τον Βέμπερ στον αιφνιδιασμό (29:40), με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με +10 (21-11).

Στο 37:40, ο Γκράτζαν «έγραψε» το 25-14, με τον Βέμπερ να «χτυπάει» τρεις ακόμα φορές, για το 26-14 (8:28) και το +13 (27-14, 28-15) με τη συμπλήρωση 41 λεπτών! Στο 42:40, ο Πασσιάς πέτυχε ένα καταπληκτικό γκολ, για το 31-18, με τον Παπαβασίλη να δίνει «αέρα» 14 τερμάτων (32-18) στον Θρύλο, στο 49ο λεπτό. Με γκολ του Δομπρή (55:31), οι πρωταθλητές Ελλάδας έκαναν το 34-22, με τον Διομήδη να μαζεύει τη διαφορά στο 34-26, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το ματς στην Ηλιούπολη!