Η Κ17 του Θρύλου νίκησε με 5-1, στο Ρέντη!

Νίκη με ευρύ σκορ πέτυχαν, για ακόμα μία φορά, οι Έφηβοι του Ολυμπιακού, οι οποίοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο στον Απόλλωνα Σμύρνης να πιστέψει στο θετικό αποτέλεσμα! Η Κ17 του Θρύλου νίκησε με 5-1, στο Ρέντη!

Το σκορ άνοιξε στο 12′ ο Πνευμονίδης με κοντινή κεφαλιά, πριν διαμορφώσει το 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Δαρβίρας στο 24′. Ο Ολυμπιακός ήταν καταιγιστικός και λίγο αργότερα, συγκεκριμένα στο 29′ ο Κωστούλας κινήθηκε έξυπνα στην πλάτη της άμυνας, πέρασε και τον τερματοφύλακα και σκόραρε για το 3-0.

Κ15: Κατέκτησαν το Elite Neon Cup τα παιδιά του Θρύλου! (pic)

Τρία λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν σε 3-1. Η αντίδραση, όμως, του Ολυμπιακού ήταν άμεση, αφού στο 34′ ο Λιατσικούρας ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-1.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός έπεσε, όμως οι «ερυθρόλευκοι» κατάφεραν να βρουν ακόμα ένα τέρμα, αφού μετά το γύρισμα του Λίγδα ο Λιατσικούρας έγραψε το τελικό 5-1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Μαυρογενίδης): Κουράκλης, Κουτσόπουλος, Αλαφάκης, Πλειώνης (45′ Παναγάκος) , Δάμα (Κτένας), Φίλης, Τουφάκης (Σουλιανιάκου), Λιατσικούρας, Κωστούλας, Δαρβίρας (45′ Λίγδας), Πνευμονίδης (Σούφκα)