Ο κολυμβητής του Θρύλου, Απόστολος Χρήστου, μετά την έβδομη θέση που κατέκτησε στα 100μ. ύπτιο του Παγκοσμίου, αναδείχθηκε όγδοος στα 50μ. ύπτιο!

Τις πολύ καλές εμφανίσεις του στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα 25άρας πισίνας στο Άμπου Ντάμπι, συνέχισε ο πρωταθλητής της ομάδας κολύμβησης του Ολυμπιακού, Απόστολος Χρήστου.

Ο κολυμβητής του Θρύλου, μετά την έβδομη θέση που κατέκτησε στα 100μ. ύπτιο του Παγκοσμίου, αναδείχθηκε όγδοος στα 50μ. ύπτιο! Στον τελικό των 50μ. ύπτιο του πρωταθλήματος, ο αθλητής των Πειραιωτών πραγματοποίησε πολύ καλή κούρσα, κολύμπησε σε χρόνο 23.08 και τερμάτισε, έτσι, με την όγδοη καλύτερη επίδοση.

Ολυμπιακός – Σαμπαντέλ Live Streaming: Δείτε ζωντανά τον τελικό εδώ

Να σημειωθεί, ότι στον ημιτελικό του αγωνίσματος, ο Χρήστου κολύμπησε σε 23.26 και προκρίθηκε με τον όγδοο καλύτερο χρόνο στην τελική φάση του Παγκοσμίου. Νωρίτερα, ο Χρήστου είχε εξασφαλίσει τη συμμετοχή του στον ημιτελικό των 50μ. ύπτιο του πρωταθλήματος με χρόνο 23.54 στην προκριματική σειρά…