Ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί εντυπωσίασε το βράδυ της Πέμπτης (14/12) σκοράροντας επί της Μπάτσα Τόπολα (5-2).

Ο Ολυμπιακός που επικράτησε χθες με αντίπαλο την Μπάτσκα Τόπολα με (5-2)συνεχίζει στην Ευρώπη και τη νέα χρονιά μέσω Conference League.

Οι σκόρερ του Ολυμπιακού ήταν ο  Γιουσέφ Ελ Καμπί που ανοίγει το σκορ στο 21′,ο Ποντένσε στο 40′ και το 42′ και ο Ελ Αραμπί  στο 67ο λεπτό.

Ο πολύπειρος Μαροκινός επιθετικός πέρασε στο χορτάρι στο 64′ και μετά από τρία λεπτά, πέτυχε το δεύτερο τέρμα του φέτος με την ερυθρόλευκη φανέλα, μετά από γύρισμα του Έσε και έγινε έτσι ο μεγαλύτερος σε ηλικία σκόρερ των Πειραιωτών στην Ευρώπη , ξερπερνώντας τον Εστέμπαν Καμπιάσο.