Η Αγγελική Νικολοπούλου στις δηλώσεις της...

Η ομάδα μπάσκετ Γυναικών του Ολυμπιακού ηττήθηκε με 77-63 από τον Παναθηναϊκό στο κλειστό της Λεωφόρου, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Α1.

Οι νταμπλούχες Ελλάδας γνώρισαν την πρώτη τους ήττα στο φετινό πρωτάθλημα, όμως κράτησαν το πλεονέκτημα έδρας ενόψει των τελικών, αφού στο ντέρμπι του πρώτου γύρου στο ΣΕΦ, είχαν νικήσει τις «πράσινες» με +15 (89-74). Ο Θρύλος άργησε να «μπει» στο ματς, δεν είχε καλό πρόσωπο στην επίθεση (20/40 δίποντα, 3/16 τρίποντα, 14/18 βολές), όμως στην τελευταία περίοδο «έσφιξε» την άμυνα του και επέστρεψε από μεγάλες διαφορές, διατηρώντας το πλεονέκτημα έδρας ενόψει των πλέι οφ.

Ολυμπιακός: Απόψε το παίρνουν οι «ερυθρόλευκες», ο Θάνος, η Κριστίν…

Ζητούμενο για τις «ερυθρόλευκες», με την αλλαγή προπονητή, να επιστρέψουν σε φυσιολογικά επίπεδα, στο δρόμο για την κατάκτηση του πρωταθλήματος της Α1.

Δείτε τα όσα είπε η Αγγελική Νικολοπούλου:

«Ακόμα ένα κακό αμυντικά ξεκίνημα, που μας κόστισε ολόκληρο το παιχνίδι! Δώσαμε ψυχολογία στις αντιπάλους, οι οποίες ευστόχησαν στα μακρινά σουτ και είχαν πολύ καλό ποσοστό απ’ έξω. Αυτό που κρατάμε είναι, ότι αντιδράσαμε στο δεύτερο ημίχρονο και σώσαμε τη διαφορά και έχουμε πλεονέκτημα έδρας για τα πλέι οφ».