Ο Θάνος Νίκλας στις δηλώσεις του, μετά τη νίκη επί του ΠΑΣ Γιάννινα

Ολυμπιακός: Με νίκη επέστρεψε στο πρωτάθλημα, η ομάδα μπάσκετ Γυναικών των Πειραιωτών.

Στο προτελευταίο ματς της κανονικής περιόδου της Α1 (21η αγωνιστική), οι νταμπλούχες Ελλάδας νίκησαν με 93-63 τον ΠΑΣ Γιάννινα στην αίθουσα 5 του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας, έχοντας μεγάλες διαφορές από την δεύτερη περίοδο και μετά.

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός (68-65): Ήττα στο φινάλε σε ματς… θρίλερ για τις «ερυθρόλευκες»

Τα κορίτσια του Θρύλου πραγματοποίησαν καλή εμφάνιση στο ΣΕΦ, επικράτησαν σχετικά εύκολα του ΠΑΣ και έτσι, διατήρησαν την πρώτη θέση στον βαθμολογικό πίνακα του πρωταθλήματος, για άλλη μία αγωνιστική.

Δείτε τα όσα είπε ο Θάνος Νίκλας:

«Συγχαρητήρια για τη νίκη. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν συγκεντρωμένοι, παίξαμε στην άμυνα μας και πήραμε διαφορά στο σκορ. Στο δεύτερο, χαλαρώσαμε, δεν ευχαριστηθήκαμε πολύ το παιχνίδι, κάτι που πρέπει να αλλάξουμε και να διορθώσουμε, γιατί δεν μπορούμε να δεχόμαστε σε ένα ημίχρονο 24 πόντους και στο άλλο… 40. Συνεχίζουμε».