Εύκολο απόγευμα ο Θρύλος, απέναντι στον Πρωτέα Βούλας, όπου επικράτησε με 83-66 και συνεχίζει νικηφόρα...

Νικηφόρα συνέχισε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα, η ομάδα μπάσκετ Γυναικών του Ολυμπιακού. Στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Α1, τα κορίτσια του Θρύλου επικράτησαν με 83-66 του Πρωτέα Βούλας στην αίθουσα 5 του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας, παρουσιάζοντας… δύο πρόσωπα. Κόντρα στην ομάδα της Βούλας, οι «ερυθρόλευκες» του Θάνου Νίκλα πραγματοποίησαν πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο, προηγήθηκαν ακόμα και με +19 (76-57) και με «διψήφιες» τις Βίτολα, Τόμπιν, Νικολοπούλου και Χριστινάκη, με 20, 16, 12 και 11 πόντους, αντίστοιχα, πανηγύρισαν τη νίκη στο ΣΕΦ, μία ακόμα στο φετινό πρωτάθλημα.

Αναλυτικά όσα είπε Νίκλας:

«Από την αρχή του έτους, αυτό είναι το τρίτο παιχνίδι που δίνει η ομάδα. Έχουμε χάσει λίγο το ρυθμό μας, έχουμε επιβαρύνει την προπόνησή μας για να είμαστε φορμαρισμένοι σε συγκεκριμένη περίοδο.

Πάει…προς αλλαγή ώρας ο 5ος τελικός κόντρα στον Παναθηναϊκό!

Όλα αυτά, σε συνδυασμό και με το ότι ήμασταν άστοχοι στο πρώτο ημίχρονο. Στο πρώτο ημίχρονο, δυσκολευτήκαμε να βρούμε λύσεις, στο δεύτερο άλλαξε η διάθεσή μας στην άμυνα. Καταφέραμε και κρατήσαμε τον Πρωτέα χαμηλά, χτυπήσαμε στην επίθεση, βρήκαμε τις λύσεις και κερδίσαμε. Συγχαρητήρια στα κορίτσια, συνεχίζουμε».