Η Νότιγχαμ Φόρεστ επικράτησε της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με 3-1 εκτός έδρας και έκανε ακόμα ένα σημαντικό βήμα για την παραμονή της στην Πρέμιερ Λιγκ.

Μια τεράστια ανατροπή και μια πολύτιμη νίκη πανηγυρίζει η Νότιγχαμ Φόρεστ, που νίκησε με 3-1 τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ εκτός έδρας για την 36η αγωνιστική της Premier League και έθεσε γερές βάσεις για την παραμονή της στην κορυφαία κατηγορία της Αγγλίας.

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ξεκίνησε καλύτερα στο ματς και άνοιξε το σκορ στο 17′με τον Μπρέρετον Ντίαζ,αλλά η απάντηση της Νότιγχαμ Φόρεστ ήταν άμεση, με τον Χάντσον-Οντόι να ισοφαρίζει δέκα λεπτά μετά σε 1-1, σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Νούνο ολοκλήρωσε την ανατροπή, αρχικά με τον Γέιτς να κάνει το 1-2 στο 51′, ενώ ένα τέταρτο αργότερα, στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης. σκόραρε ξανά ο Κάλουμ Χάντσον-Οντόι και διαμόρφωσε το τελικό 3-1 στο «Μπράμαλ Λέιν».