Η Κ17 του Ολυμπιακού νίκησε άνετα με 3-1 τον Αστέρα Τρίπολης εντός έδρας.

Η ομάδα Εφήβων του Θρύλου επικράτησε εύκολα του Αστέρα Τρίπολης με 3-1 για την 16η αγωνιστική της 2ης φάσης του πρωταθλήματος Super League Κ15 και παρέμεινε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν ανώτεροι από την αρχή του αγώνα και προηγήθηκαν στο 28ο λεπτό με το σουτ του Όσαφι να νικάει τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 1-0.

Τριάρα στην ΑΕΚ

Λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στις καθυστερήσεις, ο Όσαφι μοίρασε στον Κτενά και εκείνος έκανε το 2-0 για τον Ολυμπιακό.

Στο δεύτερο μέρος οι Πειραιώτες μπήκαν και πάλι πιο δυνατά και στο 54′ ο Όσαφι που ήταν απόλυτος πρωταγωνιστής του αγώνα, εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Γιωτόπουλου και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Το μόνο που κατάφεραν οι Αρκάδες ήταν να μειώσουν στο τελευταίο λεπτό του αγώνα με τον Δριγκάκη.

Επόμενη αναμέτρηση για την ομάδα του Τάσου Πάντου είναι με αντίπαλο τον Ιωνικό εντός έδρας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τ. Πάντος): Γεωργακόπουλος, Γιωτόπουλος, Φράγκος, Καρκατσάλης, Θεοδωρίδης, Φίλης (62′ Καρακώστας), Μιχαηλίδης, Πλης (72′ Πετρίδης), Όσαφι (72′ Μπιμπίκας), Βασιλακόπουλος (62′ Λάνα), Κτενάς (55′ Ζουριδάκης).

Αστέρας Τρίπολης: Κωτσιόπουλος, Αγγέλου, Ρουμπιές, Αργειτάκης, Κακουλής, Ντύρμα, Ρουμελιώτης, Δριγκάκης, Μανταζέλης, Γεωργόπουλος, Ανδρεάδης.