Η Βικτόρια Πλεν, επικράτησε με σκορ 2-0 της Σοκόλοφ, σε μια φιλική αναμέτρηση...

Το δεύτερο φιλικό έδωσε η Βικτόρια Πλζεν σήμερα, η οποία και νίκησε με σκορ 2-0 της Σοκόλοφ η οποία βεβαία αγωνίζεται στην 2η κατηγορία της Τσεχίας.

Το σκορ για την ομάδα της Βικτόρια Πλζεν, άνοιξε ο Μπογκέλ στο 61΄ λεπτό της αναμετρησης και το δεύτερο γκολ για την ομάδα της Τσεχίας ήρθε από τον Τσέρμακ στο 81′ λεπτό.

Η ενδεκάδα οπού αγωνίστηκαν στο πρώτο ημίχρονο για την Πλζεν ήταν : Χρούσκα, Ρέζνικ, Κάλβατς, Χάιντα, Χούμνικ, Λιμπέρσκι, Καγιάμπα,  Χερκ, Χλούσεκ, Κρμέντσικ, Σικ.

Και στο δεύτερο: Σβάτσεκ, Χάβελ, Πέρνιτσα, Χάγιεκ, , Σέρμακ, Χοράβα,Κόβαρικ, Μίχαλικ, Χερκ, (Καγιάμπα), Πατσίντα, Μπογκέλ.