Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε με τον Άρη στην πρεμιέρα του φετινού πρωταθλήματος. Σε νέα εποχή μπήκε η ομάδα του Τράκη που πλέον έχει κάνει ντέρμπι τα παιχνίδια με τον Άρη....

Ο Άρης ήταν εξαιρετικός, νίκησε τον Παναθηναϊκό στη Θεσσαλονίκη με 69-65 και ανάγκασε τους «πράσινους» σε στραβοπάτημα στην πρεμιέρα της Basket League.

Μεγάλος Άρης, νίκησε τον Παναθηναϊκό στο «Nick Gallis Hall» με 69-65 στο πρώτο παιχνίδι στην Basket League, για δεύτερη σερί σεζόν. Επέστρεψαν από το -15 οι, κάκιστοι στο πρώτο ημίχρονο «πράσινοι», με τους Θεσσαλονικείς να δείχνουν χαρακτήρα και διατηρούν το προβάδισμα στα τελευταία λεπτά.

Μεγάλο Σάββατο στο ΣΕΦ για τον Θρύλο

Τεράστια αστοχία για τον Παναθηναϊκό στις βολές, ανέβασε τα τραγικά ποσοστά του ημιχρόνου στο τρίποντο στο δεύτερο μέρος. Πάντως κατεβασμένα παντελόνια με το καλημέρα; Ενδιαφέρον θα έχει…