Ο Γιώργος Μποζίκας έκανε δηλώσεις στην κάμερα της Nova για την ήττα του Ολυμπιακού από την Ζαλγκίρις (81-79) λίγη ώρα μετά την λήξη του ματς.

Ο Γιώργος Μποζίκας έκανε δηλώσεις στην κάμερα της Nova για την εκτός έδρας ήττα του Ολυμπιακού από την Ζαλγκίρις (81-79) για την 21η αγωνιστική της Ευρωλίγκας λίγη ώρα μετά την λήξη του ματς. Ο βοηθός του Γιώργου Μπαρτζώκα επεσήμανε:

«Απαιτητικό ματς, μας πίεσαν σε όλο το γήπεδο για 40 λεπτά. Μας έβαλαν δύσκολα και σε άμυνα και σε επίθεση. Δώσαμε μεγάλη μάχη. Φέραμε το παιχνίδι εκεί που θέλαμε. Αλλεπάλληλα λάθη στα τελευταία δύο λεπτά. Χάσαμε μια ευκαιρία, αλλά είμαστε ακόμη στην αρχή του δεύτερου γύρου.

Σλούκας μοιραίος, Αταμάν φευγάτος!

Πολλές λεπτομέρειες αλλάζουν το μομέντουμ ενός αγώνα. Από ένα χαμένο λέι απ άλλαξε η εικόνα της αναμέτρησης. Δεν μπορέσαμε να το τελειώσουμε και να πάρουμε τη νίκη, αλλά πρέπει να προχωρήσουμε και να μάθουμε από αυτό.

Ήταν ένα σημαντικό ματς, θα έχουμε κι άλλη μια ευκαιρία την Τρίτη στο Μιλάνο με την Αρμάνι. Μπορούμε να φέρουμε την κατάσταση στα μέτρα μας».