Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να διαλύει την άμυνα των Μπουλς σκοράροντας 46 πόντους, οι Μιλγουόκι Μπακς πέρασαν από το Σικάγο με σκορ 113-97.

Οι Μιλγουόκι Μπακς συνεχίζουν την εξαιρετική πορεία τους αφού εχθές επικράτησαν κόντρα στους Σικάγο Μπουλς εκτός έδρας, με σκορ 113-97,  φτάνοντας έτσι τις πέντε συνεχόμενες νίκες.

Πρωταγωνιστής υπήρξε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο. ο οποίος  πέτυχε 46 πόντους, 16 ριμπάουντ και 6 ασσίστ σε 37 λεπτά συμμετοχής.

Οι Μπακς ήταν κυρίαρχοι από την αρχή ως το τέλος, καθώς δεν βρέθηκαν πίσω στο σκορ κατά τη διάρκεια του αγώνα. Η εκκίνησή τους ήταν εξαιρετική, τρέχοντας ένα επιμέρους 33-24, ενώ έκλεισαν το ημίχρονο στο +14 (58-44).

Οι Μπουλς μόνο στην τρίτη περίοδο εμφανίστηκαν ανταγωνιστικοί έχοντας το επιμέρους 28-24, δίχως όμως να γίνουν απειλητικοί. Στο τελευταίο δωδεκάλεπτο, τα «ελάφια» δεν υπήρχε περίπτωση να αφήσουν τους «ταύρους» να έχουν την παραμικρή ελπίδα και με ένα επιμέρους 31-25 καθάρισαν το παιχνίδι.

Τα δωδεκάλεπτα: 24-33, 44-58, 72-82, 97-113