Το στίγμα του για το εγχείρημα της φετινής σεζόν έδωσε ο προπονητής της πρωταθλήτριας ομάδας βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού Φερνάντο Μπενίτεθ

Το εισιτήριο της πρόκρισης για τα ημιτελικά του League Cup πανηγύρισε η ομάδα βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού χάρη τη νίκη της επί του Φοίνικα Σύρου με 3-1 σετ στο κελιστό του Ρέντη.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης, ο προπονητής των πρωταθλητών Ελλάδας, Φερνάντο Μουνιόθ Μπενίτεθ, ανέφερε χαρακτηριστικά στις δηλώσεις του: «Το πρώτο σετ ήταν λίγο περίεργο για όλους μας. Η ομάδα της Σύρου έπαιξε καλά και μας πίεσε στο σερβίς. Στο 2ο σετ βρήκαμε καλύτερο ρυθμό στην επίθεση βελτιωθήκαμε στο μπλοκ και την άμυνα και φτάσαμε στη νίκη.

Live Streaming για την Α1 Ανδρών, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός

Είναι φυσιολογική αυτή η εικόνα της ομάδας σε τέτοια παιχνίδια αυτή την περίοδο. Το σημαντικό είναι να βρίσκουμε ρυθμό μέσα από τα παιχνίδια και να παίρνουμε τις νίκες που θέλουμε».