Ο Γιώργος Μπαρτζώκας έκανε το δικό του σχόλιο για το ματς με τον Παναθηναϊκό.

Ο Ολυμπιακός πήρε τη νίκη – πρόκριση επί του Παναθηναϊκού. Ο coach Μπαρτζώκας έκανε το δικό του σχόλιο μετά το παιχνίδι και την εικόνα που έδειξε η ομάδα.

Διαβάστε όσα είπε:

Α1 γυναικών: Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός live streaming

«Δεν είναι δουλειά μου να ασχολούμαι με το παρελθόν ή το κοντινό μέλλον.

Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν νευρικοί, χάσαμε σουτ, παίξαμε με το άγχος του φαβορί και του «πρέπει». Ηρεμήσαμε στο ημίχρονο, βρήκαμε ρυθμό στην άμυνα και φτάσαμε στη νίκη.

Έβαλαν τα σουτ τα παιδιά μετά από καλή άμυνα και αφού βρήκαμε ρυθμό. Σήμερα ο Παναθηναϊκός ξέφυγε με 4-5 πόντους. Πέρσι έδωσε μεγάλη προσοχή στο ματς. Πάντα σέβομαι τον Παναθηναϊκό, έχει καλό προπονητή και καλό υλικό. Εμείς είμαστε πιο συμπαγής ομάδα.

Για τον τελικό με το Περιστέρι: «Κάθε ματς είναι διαφορετικό. Δύσκολο παιχνίδι, έχει καλό ρόστερ το Περιστέρι, θα το δούμε σαν τελικό. Να αφήσουμε το σημερινό παιχνίδι πίσω».