Ο Κωνσταντίνος Μουρίκης στις δηλώσεις του μετά το ματς στη Σερβία επί της Ραντνίτσκι.

Ο Ολυμπιακός αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 10-10, με τη Ραντνίτσκι στη Σερβία στην αναμέτρηση της 8ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Champions League.

Οι Πειραιώτες αν και προηγήθηκαν με 8-4 στο ημίχρονο, δεν έφυγαν με τη νίκη, αφού στην επανάληψη δέχθηκαν ένα 6-0 σερί που έφερε τους Σέρβους μπροστά στο σκορ με 10-8. Ωστόσο με δυο τέρματα στο τελευταίο λεπτό από τους Μουρίκη και Φιλίποβιτς έσωσαν  το βαθμό της ισοπαλίας στο δρόμο για το Final 8, σε μια αναμέτρηση που στοίχισε το κακό ποσοστό στον παίκτη παραπάνω (0/7).

Ολυμπιακός: Τιμωρήθηκε με μία αγωνιστική

Δείτε τα όσα είπε ο Κωνσταντίνος Μουρίκης:

«Ήταν ένα περίεργο παιχνίδι, στο οποίο μπήκαμε δυνατά και καταφέραμε να προηγηθούμε στο ημίχρονο με τέσσερα γκολ διαφορά. Από κει και πέρα, δεν εμφανιστήκαμε έτσι όπως στο πρώτο και δεν βρήκαμε λύσεις στην άμυνα, ενώ κολλήσαμε επιθετικά. Νομίζω, ότι και η άμυνα μας δεν ήταν αρκετά καλή στο παιχνίδι αυτό, αφού τα 10 γκολ που δεχθήκαμε είναι πάρα πολλά. Από κει και πέρα, αν και στην κακή μας μέρα δεν πρέπει να χάνουμε και γυρίσαμε το παιχνίδι, βρήκαμε δύο γκολ στο τέλος και πήραμε την ισοπαλία. Τώρα, κοιτάμε τα επόμενα παιχνίδια, έχουμε ακόμα πάρα πολύ δρόμο στον όμιλο. Σίγουρα, πρέπει να παιχνίδι με παιχνίδι να βελτιωνόμαστε και να δείξουμε ένα καλύτερο πρόσωπο».