Η Μικαέλα Μλείνκοβα στις δηλώσεις της μετά τη νίκη του Ολυμπιακού δήλωσε πως είναι πολύ χαρούμενη και η ομάδα θα συνεχίσει να βελτιώνεται.

Ο Ολυμπιακός συνέχισε με νίκη την πορεία του στο πρωτάθλημα βόλει Γυναικών. Οι «ερυθρόλευκες» χωρίς να δυσκολευτούν καθόλου, επικράτησαν πολύ εύκολα με 3-0 σετ (25-12, 25-20, 25-11) επί της Θέτιδας Βούλας εντός έδρας στο «Μελίνα Μερκούρη». Με αυτή τη νίκη έδωσαν συνέχεια στις θετικές εμφανίσεις τους στους πρόσφατους αγώνες, κλείνοντας τη 10η αγωνιστική με νικφόρο αποτέλεσμα.

Τα κορίτσια του Θρύλου ήταν κυριαρχικά σε άμυνα και επίθεση, εξαιρετικά στατιστικά υποδοχών και επιθέσεων, ενώ είχαν και σε φοβερή μέρα τις Κούμπουρα με 21 και Μλείνκοβα με 20 πόντους αντίστοιχα, για να πάρουν την 8η νίκη τους.

Live streaming: Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός

Η Μιχαέλα Μλείνκοβα μάλιστα δήλωσε πως είναι χαρούμενη για τη νίκη και την εμφάνιση της ομάδας, ενώ τόνισε πως θα συνεχίσουν να γίνονται καλύτερες.

Δείτε όσα δήλωσε η Μικαέλα Μλείνκοβα:

«Είμαι πολύ χαρούμενη, κερδίσαμε ένα ακόμα σημαντικό παιχνίδι. Χαίρομαι, γιατί παίξαμε καλά, κατακτήσαμε και τα τρία σετ και δεν δώσαμε δικαίωμα στον αντίπαλο να κερδίσει κάτι. Δείξαμε καλό πρόσωπο, δείξαμε πως μπορούμε να παίξουμε, συνεχίζουμε να βελτιωνόμαστε».