Ο 44χρονος Κροάτης προπονητής της Αναντολού Εφές, Τόμισλαβ Μιγιάτοβιτς, παραχώρησε δηλώσεις μετά τη νίκη των Τούρκων επί του Ολυμπιακού.

Ο 44χρονος Κροάτης προπονητής της Αναντολού Εφές, Τόμισλαβ Μιγιάτοβιτς, παραχώρησε δηλώσεις λίγα μόλις λεπτά μετά από τη σπουδαία σημερινή (19/03, 19:30) νίκη των Τούρκων επί του Ολυμπιακού στη Κωνσταντινούπολη και πιο συγκεκριμένα στο κατάμεστο γήπεδο “Σινάν Ερντέμ” με τελικό σκορ 85-72 για τη 30η αγωνιστική της Ευρωλίγκας.

Ακολουθούν αναλυτικά όλα όσα είπε μετά το πέρας της αναμέτρησης ο τεχνικός της ομάδας από τη γειτονική χώρα: “Πρώτα απ΄ όλα να πω ότι ήταν ένας φοβερός αγώνας. Θέλω να ευχαριστήσω τους παίκτες μου που έδειξαν την απαραίτητη ενέργεια για 40 λεπτά προκειμένου να φτάσουμε στη νίκη. Ο Ολυμπιακός είναι πολύ έμπειρη ομάδα, έχει έναν πολύ καλό προπονητή και εμείς καταφέραμε να ελέγξουμε σε όλη την διάρκεια το παιχνίδι. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια σε όλους τους συνεργάτες μου για την προετοιμασία του παιχνιδιού.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Live Streaming

Η ευστοχία μας από το τρίποντο άνοιξε το παιχνίδι και έδωσε πιο γρήγορο ρυθμό. Αυτός που μας χαρακτηρίζει είναι η ενέργεια στην άμυνα. Οι παίκτες ήταν αρκετά επιθετικοί στην άμυνα, γεγονός που τους έδωσε ρυθμό στην επίθεση, για αυτό έβαλαν και μεγάλα σουτ. Δεν εκπλαγήκαμε με τα σουτ του Πλάις. Ο Τιμπόρ είναι από τους καλύτερους σέντερ με τρίποντο στην Euroleague. Βρήκαμε τεράστια αυτοπεποίθηση μέσω των σουτ και φυσικά βγάλαμε τεράστια ενέργεια στο παρκέ“.