Η Νότιγχαμ Φόρεστ έκανε... άλμα πλέι οφ στην Τσάμπιονσιπ!

Η Νότιγχαμ Φόρεστ νίκησε με σκορ 3-1 την ΚΠΡ, με σπουδαία ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο.

Αυτή η επικράτηση ήταν… άλμα για τα πλέι οφ της Τσάμπιονσιπ, καθώς η Νότιγχαμ πλέον είναι σε… απόσταση αναπνοής από τις προνομιούχες θέσεις. Και μάλιστα με παιχνίδι λιγότερο. 56 βαθμούς η Νότιγχαμ, 59 η ΚΠΡ.

Η ομάδα, της οποίας πρόεδρος είναι ο Βαγγέλης Μαρινάκης, βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-1 στο 40’ με γκολ του Γκρέι. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο γύρισε το ματς και έκανε σπουδαία ανατροπή.  Παίρνοντας τελικά τη νίκη με 3-1.

Το 1-1 έκανε ο Σπενς στο 55’, με τον Γιέιτς να κάνει το 2-1 στο 83’ και τον Τζόνσον να βάζει το… κερασάκι στην τούρτα στο 87’, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.