Επιτυχιών συνέχεια για τον Ολυμπιακό Κ17 που με σκορ 3-2 επικράτησε στο Ρουφ του ΟΦΗ, όντας πλέον μια ανάσα από την εξασφάλιση της πρωτιάς στον Α’ όμιλο της Super League.

Οι παίκτες του Δημήτρη Μαυρογενίδη, μετρούν 59 πόντους και απέχουν 16 από τον δεύτερο Αστέρα Τρίπολης, που έχει πάντως δύο παιχνίδια λιγότερα.

Ο Ολυμπιακός ήταν κυρίαρχος στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, πραγματοποιώντας σπουδαίο πρώτο ημίχρονο. Μόλις στο 11ο λεπτό, ο Σταμούλης εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Σπυριδάκη και άνοιξε έτσι το σκορ (1-0)!

Κ15: Κατέκτησαν το Elite Neon Cup τα παιδιά του Θρύλου! (pic)

Στο 33’, Κασέμι και Κίτσος συνεργάστηκαν με τον Έλληνα διεθνή να ευστοχεί γράφοντας έτσι το 2-0 και δίνοντας σημαντικό προβάδισμα νίκης στους «ερυθρόλευκους»! Η ένταση των παικτών του Θρύλου δεν μειώθηκε καθόλου ούτε στο β’ μέρος, με τον Κασέμι να χρίζεται σκόρερ στο 62ο λεπτό μετά από συνεργασία με τον Φρέρη για το 3-0.

Παρά το αυτογκόλ του Γιαλεδάκη (65’) και το τέρμα του Φωτιάδη στο 78’, το αποτέλεσμα του αγώνα δεν άλλαξε με τον Ολυμπιακό να φτάνει έτσι σε ακόμα ένα τρίποντο.

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Παπαδούδης, Φρέρης, Μαρίνης (Παστρικός 67’), Δούμας, Γιαλεδάκης, Χρήστου, Κίτσος, Ντόη (Ιμπαγάσα 67’), Σταμούλης (Ποιμενίδης 59’), Συρμής (Κασέμι 33’), Σπυριδάκης (Παπακωνσταντίνου 67’).