Ο προπονητής του Ολυμπιακού, Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ, έμεινε ικανοποιημένος από τη νίκη (1-0) επί της Φερεντσβάρος, αλλά ξεκαθάρισε ότι οι «ερυθρόλευκοι» δεν θα πρέπει να επαναπαυτούν ενόψει της ρεβάνς.

Με νίκη ξεκίνησε ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ την πορεία του στον Ολυμπιακό, αφού στο ντεμπούτο του οι «ερυθρόλευκοι» κέρδισαν 1-0 την Φερεντσβάρος στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τα πλέι οφ του Conference League.

Ο τεχνικός των Πειραιωτών έμεινε ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα, ωστόσο ξεκαθάρισε ότι οι «ερυθρόλευκοι» δεν θα πρέπει να επαναπαυτούν ενόψει της ρεβάνς.

Κυκλοφορούν τα εισιτήρια με Άστον Βίλα!

Σε δηλώσεις του στην κάμερα της Cosmote TV, είπε:

«Θετικό ότι ξεκινάω με νίκες στις ομάδες μου. Στο β’ ημίχρονο βελτιωθήκαμε, κάναμε ευκαιρίες και βάλαμε γκολ. Στο α’ ημίχρονο η Φερεντσβάρος ήταν πολύ καλά τοποθετημένη στο γήπεδο. Ευτυχώς μέσα στο ματς βελτιωνόμασταν πολύ. Στα τελευταία λεπτά ήμασταν καλύτεροι του αντιπάλου. Θετικό ότι ήμασταν καλύτεροι όσο περνούσε η ώρα στο ματς.

Παίζουμε στην αντίπαλη έδρα, είναι πλεονέκτημα για τον αντίπαλο. Αν πιστεύουμε ότι με το 1-0 έχουμε πετύχει κάτι, θα είμαστε γελασμένοι. Θα πρέπει να πάμε να κερδίσουμε εκεί».