Σπουδαία νίκη μακριά από το «Σίτι Γκράουντ» πέτυχε η Νότιγχαμ Φόρεστ

Σπουδαία νίκη μακριά από το «Σίτι Γκράουντ» πέτυχε η Νότιγχαμ Φόρεστ. Η ομάδα του Αϊτόρ Καράνκα επικράτησε 2-0 στην έδρα της Χαλ και επέστρεψε στις νίκες, μετά την ισοπαλία με την Στόουκ (0-0), μένοντας για πέμπτο σερί ματς αήττητη.

Με την ομάδα της Φόρεστ να καθαρίζει το ματς μέσα σε τρία λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο και τον Ανσαριφάρντ να αγωνίζεται στα τελευταία λεπτά. Στο 61′ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Αϊτόρ Καράνκα με τον Γκράμπαν που βρέθηκε σε θέση βολής μέσα στην περιοχή και δεν αστόχησε, κάνοντας το 0-1. Τρία λεπτά αργότερα, με σκόρερ τον Λόλεϊ, που εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Καρβάλιο, η Νότιγχαμ πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων, βάζοντας τις βάσεις για να φύγει νικήτρια από την έδρα της Χαλ.

Χαλ: Μάρσαλ, Μπερκ, Έλφικ, ντε Βάις, Λιτσάι, Μπόουν, Μπάτι (62′ Κέιν) Ίρνβαϊν, Γκροσίτσκι, Κάμπελ, Μάρτιν (45′ Στιούαρτ).

Νότιγχαμ Φόρεστ: Παντίλιμον, Νταρίκουα, Ντόουσον, Φιγκεϊρέδο, Ρόμπινσον, Κόλμπακ, Γιακόμπ, Κας (82′ Όσμπορν), Καρβάλιο, Λόλεϊ, Γκράμπαν (86′ Ανσαριφάρντ).