Μετά από ένα απίστευτο σε εξέλιξη ματς, ο Ολυμπιακός Κ15 πέρασε με 4-3 από το Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος και ανέβηκε στη δεύτερη θέση.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 3’ με σουτ έξω από την περιοχή, ωστόσο ο Ολυμπιακός ισοφάρισε στο 12’ μετά από κόρνερ του Βλέτσα και προβολή του Μοίρα στο πρώτο δοκάρι.

Και πάλι ο Μοίρας, ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα στους Πειραιώτες στο 23’ με σουτ έξω από την περιοχή (1-2) αλλά ο Ατρόμητος διαμόρφωσε το 2-2 στο 31ο λεπτό με σουτ εκτός περιοχής.

Συλαϊδόπουλος: «Να γράψουμε ιστορία – Έχουμε μπροστά μας μία τεράστια πρόκληση»

Το πρώτο ημίχρονο επεφύλασσε κι άλλες συγκινήσεις με τον Ολυμπιακό να παίρνει εκ νέου το προβάδισμα, αφού ο Μοίρας πέτυχε χατ τρικ, γράφοντας το 2-3 στο 35’ αλλά και πάλι οι Περιστεριώτες έβγαλαν αντίδραση, διαμορφώνοντας το 3-3 του πρώτου μέρους δύο λεπτά αργότερα!

Εν αντιθέσει με το πρώτο ημίχρονο, το δεύτερο κύλησε με διαφορετικό ρυθμό και λιγότερα τέρματα. Το τελικό 3-4 που έδωσε τη νίκη στους «ερυθρόλευκους», διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα, με τον Χατζηανόγλου να κάνει ωραία κίνηση στο δεύτερο δοκάρι και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα μετά από κόρνερ του Βλέτσα.

Ο Ολυμπιακός ανέβηκε έτσι στους 17 πόντους, έπιασε στη δεύτερη θέση τον Ατρόμητο και συνεχίζει να βρίσκεται μόλις στο -1 από την κορυφή και τον Παναθηναϊκό.

Ολυμπιακός (Τοπολιάτης): Έξαρχος, Μίνης, Χουρδάκης, Φίλος, Κωστούλας, Σταράκης (Χατζηανόγλου 62’), Γατόπουλος (Γιαννακόπουλος 72’), Βλέτσας, Μοίρας, Παπακανέλλος (Διαμαντόπουλος 52’), Αρσενίδης (Ρούτσι 72’).