Η ελληνική ομάδα στα 4x50μ. ελεύθερο κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο στο ευρωπαικό πρωτάθλημα, έχοντας «ερυθρόλευκο» χρώμα!

Η ελληνική ομάδα κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στον τελικό των 4×50μ. ελεύθερο, του Ευρωπαικού πρωταθλήματος 25άρας πισίνας στο Οτοπένι με… έντονο «ερυθρόλευκο» χρώμα!

Συγκεκριμένα οι πρωταθλητές κολυμβητές του Ολυμπιακού, Απόστολος Χρήστου και Στέργιος-Μάριος Μπίλας μαζί με τους Ανδρέα Βαζαίο και Κριστιάν Γκολομέεβ, ανέβηκαν στο τρίτο σκαλί του βάθρου, έσπασαν εθνικά ρεκόρ και έγραψαν ιστορία.

Βόλεϊ γυναικών: Εδώ θα δείτε τον τελικό Ολυμπιακός- Παναθηναϊκός

Και οι 4 αθλητές με εξαιρετική εμφάνιση στον τελικό της Ρουμανίας, έκαναν νέο Πανελλήνιο ρεκόρ με χρόνο 1:23.27, ενώ ταυτόχρονα κατέκτησαν το πρώτο ομαδικό μετάλλιο της Ελλάδας στη διοργάνωση!