Με «φόρα» έρχεται η Κρασνοντάρ στο «Γ. Καραϊσκάκης» αφού νίκησε με 0-2 την Τάμποφ εκτός έδρας.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού δεν συνάντησε ιδιαίτερη αντίσταση από την Τάμποφ και νίκησε εύκολα με 0-2 κάνοντας την τέταρτη νίκη σε έξι αγώνες και έρχονται στο «Γ. Καραϊσκάκης» με ιδιαίτερη φόρα.

Η Κρασνοντάρ προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό με τον Βάντερσον ενώ ο 20χρονος Ρώσος μέσος, Ούτκιν, «τελείωσε» το παιχνίδι στο 78ο λεπτό, κάνοντας το 0-2. Ο Μάρκους Μπεργκ ήταν στον πάγκο και πέρασε στην αναμέτρηση στο 65ο λεπτό ώστε να βοηθήσει την ομάδα του να φτάσει στο δεύτερο γκολ.

Ολυμπιακός: Στην Ελβετία τα «λιοντάρια» με φόντο την κούπα