Οι δηλώσεις του Πέδρο Μαρτίνς μετά την ισοπαλία με 1-1 κόντρα στη Λέχια Γκντανσκ

Ικανοποιημένος από την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του στη φιλική ισοπαλία με 1-1 κόντρα στη Λέχια Γκντανσκ έμεινε ο Πέδρο Μαρτίνς. Με τον Πορτογάλο τεχνικό να τονίζει πως η ομάδα βελτιώνεται σιγά-σιγά.

Αρχικά, ο κόουτς Μαρτίνς δήλωσε:

Oλυμπιακός: Μήνυμα από τη θύρα -7-

«Παίξαμε καλά στο πρώτο ημίχρονο όπως και στο τελευταίο παιχνίδι. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ένα ζωντανό παιχνίδι με ευκαιρίες και για τους δύο. Προσπαθήσαμε να κάνουμε τα πράγματα που θέλουμε. Στο δεύτερο ημίχρονο το ίδιο, στα πρώτα 15 λεπτά. Μετά κάναμε πολλές αλλαγές και ήρθε το γκολ του αντιπάλου, από ατομικό λάθος.

Πιστεύω ότι και στο τέλος του αγώνα παλέψαμε για την ισοφάριση και η ομάδα ήταν αυτό που ψάχναμε στο πρώτο ημίχρονο. Σίγουρα υπάρχει και κούραση γιατί δουλεύουμε, αλλά θα είμαστε έτοιμοι όταν πρέπει».