Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επιβλήθηκε με σκορ 3-0 της Νότιγχαμ Φόρεστ...

Η Premier League επέστρεψε και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ γύρισε στις υποχρεώσεις της για το πρωτάθλημα με νίκη, επικρατώντας με σκορ 3-0 της Νότιγχαμ Φόρεστ, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής, στο «Ολντ Τράφορντ».

Οι παίκτες του Έρικ Τεν Χαγκ δεν αντιμετώπισαν προβλήματα στην αναμέτρηση, σημείωσαν δύο γκολ στο πρώτο μέρος μέσα σε τρία λεπτά και στο δεύτερο μέρος διαχειρίστηκαν σωστά το ματς, φτάνοντας και σε τρίτο τέρμα. Έτσι οι «κόκκινοι διάβολοι» πήγαν στους 29 βαθμούς και την 5η θέση, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν στους 13 και την 19η θέση.

Παρί Σεν Ζερμέν: Συμφωνία με Οσίμεν

Το παιχνίδι ξεκίνησε καλά για τη Γιουνάιτεντ, η οποία και πίεσε από νωρίς για να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Κάτι που κατάφερε στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Μάρκους Ράσφορντ να αξιοποιεί την πάσα του Κρίστιαν Έρικσεν.

Οι παίκτες του Τεν Χαγκ δεν σταμάτησαν εκεί και τρία λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Ράσφορντ να γίνει δημιουργός, με τον Μαρσιάλ να κάνει το 2-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου, από την στιγμή που το VAR υπέδειξε ως οφσάιντ το γκολ της Νότιγχαμ στο 41′ με τον Μπολί.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» συνέχισαν να πιέζουν για να φτάσουν και σε ένα τρίτο τέρμα, όμως δεν μπορούσαν να ολοκληρώσουν τις φάσεις που δημιουργούσαν. Το παιχνίδι έφτανε προς το φινάλε του και ο Φρεντ εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Κασεμίρο, για να γράψει το τελικό 3-0 στο 87ο λεπτό.