Η Ισπανία ηττήθηκε με 1-2 από την Ελβετία και ο προπονητής των «Φούριας Ρόχας» σε δηλώσεις του φάνηκε πολύ προβληματισμένος.

Προβληματισμένος από την εντός έδρας ήττα με 2-1 που γνώρισε η Ισπανία από την Ελβετία, για το Nations League, εμφανίσθηκε ο Λουίς Ενρίκε.

«Το να χάνεις πάντα πονά, αλλά πρέπει να λαμβάνεις υπόψη τον αντίπαλο, που μας έβαλε σε πολλά προβλήματα και μας πίεσε πολύ καλά».

Ενώ πρόσθεσε:

«Είχαμε το πιο… ακατάστατο πρώτο ημίχρονο που έχω δει ποτέ από την αρχή της προπονητικής μου καριέρας. Δεχθήκαμε δύο γκολ από κόρνερ, στο πρώτο αμυνθήκαμε καλά, αλλά στο δεύτερο θα μπορούσαμε να αμυνθούμε καλύτερα.

Το δεύτερο ημίχρονο, ήταν λίγο καλύτερο, αλλά πρέπει να επιτεθούμε σε βάθος και με μεγαλύτερη ακρίβεια. Πιστεύω ότι από την αρχή της προπονητικής μου καριέρας, δεν θυμάμαι να έχω δει τόσο… άστοχους παίκτες».