Η Τζίνα Λαμπρούση στις δηλώσεις της...

Αποφασιστικό βήμα πρόκρισης στη φάση των «8» του CEV Cup πραγματοποίησε η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού.

Στο πρώτο ματς των «16» της διοργάνωσης, στο κλειστό του Ρέντη «Μ. Μερκούρη», τα κορίτσια του Θρύλου, που αγωνίστηκαν με την Λαμπρούση, επικράτησαν εύκολα με 3-0 σετ (25-15, 25-18, 25-) της Κράλοβο Μπρνο και πήραν μεγάλο προβάδισμα στη «μάχη» της πρόκρισης στην επόμενη φάση, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση!

Ο Αντρέα Γκαρντίνι ξεκινάει να χτίζει τον νέο Ολυμπιακό!

Στη ρεβάνς των «16» στην Τσεχία (18/1), οι «ερυθρόλευκες» του Λορέντζο Μιτσέλι χρειάζονται δύο κερδισμένα σετ κόντρα στην ομάδα του Μπρνο, για να «σφραγίσουν» το εισιτήριο για τη φάση των «8» του CEV Cup.

Δείτε τα όσα είπε η Τζίνα Λαμπρούση:

«Καλή χρονιά σε όλους! Στην επιστροφή μου, βρήκα πολλά γνώριμα πρόσωπα, αλλά και νέα, με τα οποία όλοι μαζί προσπαθούμε να γίνουμε ένα πολύ καλό σύνολο. Νιώθω πολύ καλά. Η ομάδα σήμερα ήταν πολύ συγκεντρωμένη και στα τρία σετ. Ακολουθήσαμε την τακτική του προπονητή μας και αυτό φάνηκε, γιατί απέδωσε στο έπακρον, μιας και η νίκη με 3-0 ήρθε σχετικά εύκολα. Θέλουμε να συνεχίσουμε να δουλεύουμε σκληρά με κάθε αντίπαλο. Έρχεται ένας μήνας πολύ δύσκολος, με πολλές αγωνιστικές υποχρεώσεις και αυτό θέλει αρκετή διαχείριση και συγκέντρωση, για να μπορούμε να παίρνουμε το κάθε παιχνίδι ξεχωριστά. Ο κόσμος θα ήθελα να είναι δίπλα μας και να μας στηρίζει σε κάθε αγώνα, για να πετύχουμε τους στόχους που έχουμε».