Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στο σκορ, η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Γιουρόπα Λίγκ, αναδείχθηκε ισόπαλη απέναντι στη Βόλσμπουργκ.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού για τους ομίλους του Γιουρόπα Λίγκ δε λέει να ορθοποδήσει, καθώς τη Κυριακή 19/9, αναδείχθηκε ισόπαλη με τη Βόλσμπουργκ για τη Μπουντεσλίγκα.

Η ομάδα της Φρανκφούρτης άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση στο 38ο λεπτό με πανέμορφο γκολ του Λέμερς. Ωστόσο αποδείχθηκε πως δεν ήταν αρκετό για την Άιντραχτ, μιας και η Βόλσμπουργκ δεν είχε πεί τη τελευταία της λέξη.

Πρόγραμμα: Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας

Στο 70ο λεπτό ο Βέργκχορστ γράφει το 1-1 το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό σκορ του αγώνα, με την Αίντραχτ να σημειώνει έτσι την 5η της σερί ισοπαλία, συγκαταλέγοντας σε αυτές και αυτή απέναντι στη Φενέρ (1-1).

Η Αίντραχτ Φρανκφούρτης πραγματοποιεί είναι τρομερά κακό ξεκίνημα στη φετινή Μπουντεσλίγκα, με την ίδια σε 5 αγωνιστικές να μετρά 4 ισοπαλίες και 1 ήττα, δίχως ακόμη να έχει «γευτεί» τη γλύκα των τριών βαθμών.