Κουβανός προπονητής μετά τη νίκη με 3-1 σετ στο κλειστό του Ρέντη έκανε δηλώσεις για την αναμέτρηση επί της Αστερίξ...

Δύσκολο χαρακτήρισε το ματς κόντρα στην Αστερίξ για τον πρώτο προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ γυναικών ο Ζιλ Φερέρ Κουτίνο.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

Ολυμπιακός Βόλεϊ: Ποιοι μένουν, ποιοι φεύγουν – Το χτίσιμο του Θρύλου!

«Δεν είναι τόσο εύκολο να παίζεις τόσο δύσκολα παιχνίδια σε αυτή την περίοδο. Η ομάδα μου δεν ήταν απόλυτα έτοιμη, αλλά έπρεπε να πολεμήσει για τη νίκη.

Έχω μεγάλο σεβασμό για την Αστερίξ. Είναι μια νεανική ομάδα η οποία παίζει σπουδαίο βόλεϊ, παλεύει πολύ, έχει καλή οργάνωση και απόψε έπαιξαν πάρα πολύ καλά.

Εμείς είχαμε μια άσχημη αρχή, αλλά σιγά σιγά μπήκαμε στον αγώνα και τον κερδίσαμε».