Η Σάιλα Κούπερ μίλησε μετά την αναμέτρηση του Ολυμπιακού στα Γιάννινα επί του ΠΑΣ και τη νίκη των «ερυθρόλευκων».

Με το «δεξί» στο φετινό πρωτάθλημα ξεκίνησε η ομάδα μπάσκετ Γυναικών του Ολυμπιακού. Μετά τη μεγάλη νίκη κόντρα στην Μπίτγκοζ, στην πρεμιέρα της φάσης των ομίλων του Eurocup, οι Πειραιώτισσες άρχισαν νικηφόρα και στην Α1 Γυναικών, αφού κέρδισαν με 70-62 τον ΠΑΣ στα Γιάννινα, για την 1η αγωνιστική. Σε ένα πολύ ανταγωνιστικό ματς, οι «ερυθρόλευκες» συνάντησαν σθεναρή αντίσταση από τις γηπεδούχες, ωστόσο έδειξαν την ανωτερότητα και τη διαφορά επιπέδου τους στα κρίσιμα σημεία, όπως στο τέταρτο δεκάλεπτο, στο οποίο κατέθεσαν και την ψυχή τους στο παρκέ.

Δείτε τα όσα δήλωσε η Σάιλα Κούπερ:

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός (68-65): Ήττα στο φινάλε σε ματς… θρίλερ για τις «ερυθρόλευκες»

«Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι έτσι όπως εξελίχθηκε. Ωστόσο στην τελευταία περίοδο, μείναμε συγκεντρωμένες ως ομάδα, ξεπεράσαμε την αντίσταση του αντιπάλου και φτάσαμε στη νίκη. Προχωράμε δυνατά για τους επόμενους αγώνας και παιχνίδι με παιχνίδι θέλουμε να παρουσιάζουμε βελτίωση ως ομάδα. Ωστόσο θεωρώ ότι είμαστε στο σωστό δρόμο».