Σαρωτικός ξανά και σε εξαιρετική κατάσταση ο κολυμβητής του Ολυμπιακού Απόστολος Χρήστου που κατέκτησε ένα ακόμα μετάλλιο.

Σε εξαιρετική κατάσταση, ενόψει του Παγκοσμίου πρωταθλήματος, βρίσκεται ο Απόστολος Χρήστου.

Ο πρωταθλητής του τμήματος κολύμβησης του Ολυμπιακού, μετά τη δεύτερη θέση που κατέκτησε στα 100μ. ύπτιο του «Sette Colli», κέρδισε ένα ακόμα μετάλλιο στη Ρώμη, αφού αναδείχθηκε «ασημένιος» και στα 50μ. ύπτιο.

Ολυμπιακός – Εθνικός Πειραιώς: Ο Σάσα Βεζένκοφ στον Λαιμό!

Ο 27χρονος πρωταθλητής Ευρώπης του Θρύλου, αγωνιζόμενος με το εθνόσημο, πραγματοποίησε πολύ καλή κούρσα στον τελικό των 50μ. ύπτιο του σπουδαίου μίτινγκ της Ιταλίας, αφού τερμάτισε σε 24.92, πίσω από τον μεγάλο Ιταλό αντίπαλό του, Τόμας Τσεκόν (24.69).