Δείτε φωτογραφίες από την πρόκριση των κοριτσιών του Ολυμπιακού.

Το ευρωπαϊκό ταξίδι της ομάδας βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού, συνεχίζεται για μια ακόμα φορά με επόμενο προορισμό τη φάση των «4» του Challenge CupOι «ερυθρόλευκες» πανηγύρισαν την πρόκριση στην ημιτελική φάση για 3η φορά σε 4 χρόνια ξεπερνώντας το εμπόδιο της Ουγγρικής Μπεκεσκάμπα . Ο Ολυμπιακός πήρε σε 45 λεπτά τα δυο πρώτα σετ τα οποία χρειαζόταν για να σφραγίσει το εισιτήριο, χάρη στη νίκη με 3-1 σετ στο πρώτο ματς στην Ουγγαρία. Στη συνέχεια και με δεδομένο ότι η πρόκριση είχε κριθεί ο Μπράνκο Κοβάτσεβιτς προχώρησε σε αλλαγές, δίνοντας ανάσες στις βασικές και χρόνο συμμετοχής στις αθλήτριες που προέρχονταν από τον πάγκο με την Μπεκσάμπα να εκμεταλλεύεται το γεγονός αυτό και να παίρνει τη νίκη στο τάι μπρέικ (25-17, 25-17, 20-25, 21-25, 9-15).

Δείτε φωτογραφικό υλικό από την εν λόγω αναμέτρηση:

Ολυμπιακός: Τιμωρήθηκε με μία αγωνιστική

? Photogallery από τον αγώνα του Ολυμπιακού με την Békéscsaba #osfp #olympiacos #olympiacossfp #volleyball #volleyballwomen #CEVChallengeCupW