Νέο ποστάρισμα από τον Ερασιτέχνη Ολυμπιακό, αυτή τη φορά από τη νίκη επί του ΠΑΟΚ στη volley league γυναικών.

Ονειρική πρεμιέρα στη φετινή Volley League γυναικών για τα κορίτσια του Θρύλου απέναντι στον ΠΑΟΚ!

Η ομάδα βόλεϊ γυναικών του Ολυμπιακού επικράτησε με χαρακτηριστική άνεση του Δικεφάλου του βορρά με 3-0 σετ. Οι ερυθρόλευκες με το δεξί στις φετινές εγχώριες υποχρεώσεις τους σε 64 λεπτά στο κλειστό γυμναστήριο Ρέντη «Μ. Μερκούρη»!

Παρελθόν η Καράρο

Ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση, λειτουργώντας εξαιρετικά σε όλους τους τομείς, αποδίδοντας σπουδαίο βόλεϊ. Μόνο στο ξεκίνημα της αναμέτρησης οι «ερυθρόλευκες» βρέθηκαν πίσω στο σκορ, αλλά μετά το 14-14, με ένα 6-0 σερί, ξέφυγαν και προηγήθηκαν.

Στο δεύτερο σετ, ο Θρύλος κυριάρχησε απόλυτα, αποκτώντας προβάδισμα με διψήφιες διαφορές, ενώ και στο τρίτο η εικόνα ήταν ανάλογη, καθώς δεν επέτρεψε στον ΠΑΟΚ να διεκδικήσει κάτι ουσιαστικό από τη σημερινή (21/10) αναμέτρηση.

Πρώτες σκόρερ η Κούμπουρα και Μλεΐνκοβα, που σημείωσαν αμφότερες από 13 πόντους.