Με εμφανίσεις που αφήνουν υποσχέσεις ολοκλήρωσαν την παρουσία τους στο Πανελλήνιο Κύπελλο Kickboxing οι νεαροί αθλητές του Θρύλου.

Με εμφανίσεις που αφήνουν υποσχέσεις για το μέλλον ολοκλήρωσαν την παρουσία τους στο Πανελλήνιο Κύπελλο Kickboxing οι νεαροί αθλητές του Ολυμπιακού.

Η μελλοντική αγωνιστική ομάδα του «ερυθρόλευκου» τμήματος Kickboxing, όπως αναφέρει ο προπονητής Δημήτρης Δημητριάδης, πραγματοποίησε σπουδαίες εμφανίσεις στη διοργάνωση που διεξήχθη στο Λουτράκι το τριήμερο (13-15/5), κατακτώντας συνολικά δέκα μετάλλια εκ των οποίων το ένα χρυσό.

O Διονύσης Βασιλάτος ήταν ο αθλητής που έφερε την πρωτιά για την «ερυθρόλευκη» αποστολή στην κατηγορία Kick Light 47Kg, ενώ Πέτρος Κατάμης (42Kg), Ήβη Δουληγέρη (42Kg), Ελπίδα Χειμωνίδου (60Kg), Δέσποινα Αντωνιάδου (55Kg) και Ορέστι Σαχίνη (52Kg) πήραν το ασημένιο μετάλλιο μετάλλιο στην ίδια κατηγορία.

Ο Μάνος Σεγρεδάκης αγωνίστηκε στα 84Kg της κατηγορίας Light Contact Master και ολοκλήρωσε και αυτός την προσπάθεια του στη δεύτερη θέση. Αγγελική Αυθίνου (65Kg), Νεφέλη Ραρή (60Kg) και Ασκέρι Βελμίσι (47Κg) κατέκτησαν τα χάλκινα μετάλλια στις κατηγορίες τους και έτσι ο Ολυμπιακός ολοκλήρωσε ακόμα μία διοργάνωση με πολύ θετικές εμφανίσεις και διακρίσεις.