Με 2-0 επικράτησε ο Ολυμπιακός της Λαμίας για το πρωτάθλημα Νέων της Super League

Οι ερυθρόλευκοι για το πρωτάθλημα Νέων επικράτησαν της Λαμίας με 2-0, χάρη σε γκολ των Μπουλάρι και Μαρίνου, επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα.

Η ομάδα του Πέρες δεν ήταν αυτή που έπρεπε στο πρώτο μέρος, με τους Πειραιώτες να κάνουν σωρεία λαθών χωρίς να καταφέρουν να πετύχουν κάποιο τέρμα. Μοναδικές απειλές από πλευράς ερυθρόλευκων ήταν η ευκαιρία με ένα δυνατό σουτ του Ξενιτίδη στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης και η ευκαιρία του Βοϊλή στο 44’, χωρίς ωστόσο να πετύχουν κάτι παραπάνω.

Συλαϊδόπουλος: «Να γράψουμε ιστορία – Έχουμε μπροστά μας μία τεράστια πρόκληση»

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Πέρες ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της. Στο 59οκαι το 69ο λεπτό, οι ερυθρόλευκοι έχασαν δύο ευκαιρίες, με τους Ξενιτίδη και Μαρίνο, για να κάνουν το 1-0, κάτι που έγινε από τον Μπουλάρι τρία λεπτά αργότερα (72′), όταν κατάφερε να παραβιάσει την εστία του Κατσικα, έχοντας περάσει στον αγωνιστικό χώρο δύο λεπτά πριν.

Ο Μαρίνος στο 83’ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, μετά από πάσα του Βοϊλή. Στο 80’, ο Ολυμπιακός έκανε το 2-0 με τον Βοϊλή, αλλά το γκολ ακυρώθηκε. Με αυτόν τον τρόπο, οι ερυθρόλευκοι έφτασαν σε ακόμα μια νίκη, αφήνοντας πίσω τα αρνητικά αποτελέσματα.

Ολυμπιακός: Καραργύρης, Τσαβός (70’ Μπουλάρι), Ράμα, Γκοτζαμανίδης, Γαλούπης (46’ Μαρτίνης), Ξενιτίδης, Νεοφυτίδης, Μαρίνος, Τσερκώνης (54’ Ντουμάνης), Σουρλής, Βοΐλης.

Λαμία: Κατσικάς, Κουδούνας, Ψωρογιάννης, Σταθαράς, Μητσόπουλος, Καραγιάννης, Στεφανής, Αλτάνης, Καρβέλης, Λαμπρόπολουλος, Ταγκαλάκης (77’ Φουσέκης).