Όλα όσα δήλωσε ο Ντανιέλ Καστελάνι μετά την άνετη νίκη της ομάδας βόλεϊ ανδρών του Ολυμπιακού επί του Πήγασου Πολίχνης.

Μετά την επικράτηση κόντρα στον ΠΑΟΚ, στην πρεμιέρα η ομάδα βόλεϊ ανδρών του Ολυμπιακού διπλασίασε τις νίκες του στη Volley League. Ο Θρύλος πέρασε νικηφόρα με 3-0 σετ (22-25, 20-25, 20-25) από την έδρα του Πήγασου Πολίχνης. Έκανε το «δυο στα δυο» στη Volley League. Πριν τον 2ο προκριματικό γύρο του CEV Champions League στη Ρουμανία (θα αναβληθεί ο αγώνας με τον Άθλο Ορεστιάδας).

Οι πρωταθλητές που αγωνίστηκαν χωρίς τον βασικό διαγώνιο Τόνσεκ Στερν. Ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Με εξαίρεση το 1ο σετ, όπου βρέθηκαν πίσω στο σκορ, αλλά με ένα 6-1 σερί το ανέτρεψαν, έφτασαν άνετα στην τελική επικράτηση.

Παρελθόν η Καράρο

Όλα όσα δήλωσε ο Ντανιέλ Καστελάνι μετά την άνετη νίκη της ομάδας:

«Είμαστε χαρούμενοι για τη νίκη. Δεν ξεκινήσαμε όσο επιθετικά θα θέλαμε αλλά στο μέσον του σετ ξεκινήσαμε να παίζουμε το παιχνίδι μας. Μου άρεσε πολύ το μπλοκ άμυνα που είχαμε, όπου κάθε μέρα που περνάει το παίζουμε και καλύτερα. Ήταν μια καλή μέρα για εμάς».