Ο προπονητής του Ολυμπιακού Κάρλος Καρβαλιάλ δήλωσε πως είναι χαρούμενος από τη προσπάθεια των παικτών του στο σημερινό ματς.

Ο Ολυμπιακός αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 απέναντι στον Ατρόμητο, για τη 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Οι Πειραιώτες ήταν καλύτεροι, όμως δεν κατάφεραν να βρουν γκολ και άφησαν δύο βαθμούς στο Περιστέρι.

Ο προπονητής της ομάδας, Κάρλος Καρβαλιάλ δήλωσε πως οι «ερυθρόλευκοι» ήταν κυρίαρχοι, είναι χαρούμενος από την προσπάθεια των παικτών του αλλά το αποτέλεσμα δεν ήταν ικανοποιητικό.

Μία αγωνιστική κεκλεισμένων σε Παναθηναϊκό και ΑΕΚ!

Δείτε όσα δήλωσε ο Κάρλος Καρβαλιάλ:

«Κάναμε τα πάντα, είχαμε τον έλεγχο δεν επιτρέψαμε στον αντίπαλο να κάνει κάτι. Είχαμε κυριαρχία, και πολλές ευκαιρίες. Είμαι πολύ χαρούμενος από την προσπάθεια αλλά όχι από το αποτέλεσμα.

Για τη κατάσταση του Γιόβετιτς:

«Δεν είναι σε κατάσταση να παίξει σε 90′, αλλά βοηθάει»

Για τις καθυστερήσεις του γκολκίπερ του Ατρομήτου:

«Το πόσο παίξαμε ήταν ανάλογα με τις καθυστερήσεις του αντίπαλου τέρματος. Δεν είναι δίκιαιο δεν υπολόγισαν πολλά πράγματα και έπαιξαν. Είναι γεγονός αυτό που έγινε με τις καθυστερήσεις αλλά δεν αποτελεί δικαιολογία το ότι δε πήραμε τη νίκη»