Ο Γιώργος Καρασαββίδης μετά τη νίκη του Ολυμπιακού επί του ΠΑΟΚ.

Ολυμπιακός: Με πέντε νίκες σε ισάριθμα ματς, συνέχισε στη Β’ φάση του πρωταθλήματος η ομάδα χάντμπολ Ανδρών των «ερυθρόλευκων».

Ο Θρύλος επικράτησε με 26-22 του ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη, για την εξ αναβολής 4η αγωνιστική των πλέι οφ της Handball Premier, κάνοντας τα «πέντε στα πέντε».

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός (68-65): Ήττα στο φινάλε σε ματς… θρίλερ για τις «ερυθρόλευκες»

Κόντρα στους Θεσσαλονικείς, οι «ερυθρόλευκοι» πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση, κυριάρχησαν απόλυτα και στα δύο ημίχρονα, φτάνοντας ακόμα και στο +7 (12-19) και συνέχισαν, έτσι, τη νικηφόρα πορεία τους στο πρωτάθλημα.

Οι Πειραιώτες στρέφουν, πλέον, την προσοχή τους στο Κύπελλο, αφού το Σάββατο (26/2) αντιμετωπίζουν τον Φαίακα Κέρκυρας στο κλειστό γυμναστήριο «Μάνος Λοΐζος», για τη φάση των «8».

Δείτε τα όσα είπε ο Γιώργος Καρασαββίδης:

«Ήταν το κομβικότερο ματς της σεζόν μέχρι τους τελικούς, που ελπίζουμε να είμαστε. Τώρα, είναι τα πράγματα στα χέρια μας. Κάναμε ένα καλό παιχνίδι στη μεγαλύτερη διάρκεια. Το σημαντικό σήμερα ήταν η νίκη και ήρθε! Το ματς κρίθηκε στην άμυνα, φέτος κρίνουμε όλα τα παιχνίδια στην άμυνα μας και σε κάποια περίοδο του αγώνα που έχουμε υψηλό ρυθμό».