Η Τζούλια Καράρο μετά την επιτυχία του Ολυμπιακού.

Αποφασιστικό βήμα πρόκρισης στη φάση των «8» του CEV Cup πραγματοποίησε η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού.

Στο πρώτο ματς των «16» της διοργάνωσης, στο κλειστό του Ρέντη «Μ. Μερκούρη», τα κορίτσια του Θρύλου, που αγωνίστηκαν με την Λαμπρούση, επικράτησαν εύκολα με 3-0 σετ (25-15, 25-18, 25-) της Κράλοβο Μπρνο και πήραν μεγάλο προβάδισμα στη «μάχη» της πρόκρισης στην επόμενη φάση, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση!

LIVE Streaming: Μαρκόπουλο – Ολυμπιακός (18:00)

Στη ρεβάνς των «16» στην Τσεχία (18/1), οι «ερυθρόλευκες» του Λορέντζο Μιτσέλι χρειάζονται δύο κερδισμένα σετ κόντρα στην ομάδα του Μπρνο, για να «σφραγίσουν» το εισιτήριο για τη φάση των «8» του CEV Cup.

Δείτε τα όσα είπε η Τζούλια Καράρο:

«Είμαι πολύ χαρούμενη που είμαι εδώ, είμαι πολύ χαρούμενη για την σημερινή νίκη. Αισθάνομαι πολύ καλά με την υπόλοιπη ομάδα. Είχαμε κάνει αρκετό σκάουτινκ για τον αγώνα, ακολουθήσαμε κατά γράμμα τις οδηγίες, τις πιέσαμε από την αρχή και νομίζω, ότι αυτό ήταν το κλειδί για τη νίκη».