Η εξαιρετική παράδοση του Τοροσίδη στη Θεσσαλονίκη, στα ματς του πρωταθλήματος με τον ΠΑΟΚ.

Με δεδομένο το πρόβλημα που έχει ο Ομάρ στον οπίσθιο μηριαίο, όλα δείχνουν πώς ο Βασίλης Τοροσίδης έχει μεγάλο προβάδισμα για να ξεκινήσει στην ενδεκάδα του Ολυμπιακού στο κυριακάτικο ματς.

Με τον έμπειρο αμυντικό των «ερυθρολεύκων» να έχει εξαιρετική παράδοση στη Θεσσαλονίκη. Σε έξι ματς μετράει 3 νίκες, δύο ισοπαλίες και μία ήττα. Αυτή ήταν στα πλέι οφ του πρωταθλήματος 2009-10 (9/5/2010, ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 1-0).

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας

Σε ό,τι αφορά την κανονική περίοδο, εκεί ο «Τόρο» είναι και αήττητος και με περισσότερες νίκες στο ενεργητικό του, σε σχέση με τις ισοπαλίες. Κι αυτό λέει πολλά. Όμως υπάρχει και κάτι καλύτερο…

Στις δύο από τις τρεις νίκες του Ολυμπιακού, ο Τόρο είχε καταλυτική συνδρομή. Το 2007 είχε σκοράρει, ενώ στο «διπλό» του 2009 είχε δώσει 2 ασίστ!

Τα ματς του Βασίλη Τοροσίδη στην Τούμπα, στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος, κόντρα στον ΠΑΟΚ:

21/01/2007 ΠΑΟΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-3, 1 γκολ

08/03/2009 ΠΑΟΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-0

20/09/2009 ΠΑΟΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-2, 2 ασίστ

05/02/2012 ΠΑΟΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-2

25/11/2012 ΠΑΟΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-1